زندگینامه پیر امیدیار – ebay

ساخت وبلاگ
چکیده : زندگینامه پیر امیدیار – ebay لطفا به این مطلب رای دهید [رای ها : 15 امتیاز : 3.5]    بیوگرافی پ... با عنوان : زندگینامه پیر امیدیار – ebay بخوانید :

زندگینامه پیر امیدیار – ebay


ایرانی موسس ebay,بیوگرافی پیر امیدیار,پولدارترین ایرانی جهان
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 15 امتیاز : 3.5]

  

بیوگرافی پیر امیدیار

پیر امیدیار کیست؟ پیر امیدیار بنیان گذار و رئیس ایرانی-آمریکایی سایت حراج ای بی است و با ثروت 7.2 میلیارد دلار صد و شصت و سومین میلیاردر جهان است. پیر امیدیار این شرکت را در سال 1995 تأسیس کرد.

زندگی نامه پیر امیدیار ایرانی مؤسس ebay

پییر امیدیار در سال ۱۹۶۷ در شهر پاریس بدنیا آمد و در سنین کودکى به همراه خانواده به ایالت مریلند مهاجرت کرد. پیر امیدیار اولین برنامه ی کامپیوترى خود را در سن ۱۴ سالگى براى کتابخانه ی مدرسه اى که در آن مشغول تحصیل بود نوشت.

پیر امیدیار در سال ۱۹۸۸ از دانشگاه Tufts University در رشته کامپیوتر فارغ التحصیل و در یک شرکت بعنوان برنامه نویس سیستم هاى Macintosh مشغول به کار شد.

سپس در یک شرکت وابسته به Apple بنام Claris مشغول کار شد.

پیر امیدیار در سال ۱۹۹۱ در تأسیس یک شرکت نرم افزار همکارى کرد. این شرکت سپس به eShop تغییر نام داد. eShop در سال ۱۹۹۶ توسط شرکت Microsoft خریدارى شد. پیر امیدیار سپس به شرکت General Magic که توسط Apple حمایت می شد پیوست.

شبى در سال ۱۹۹۵ پیر امیدیار مهندس جوان برنامه نویس ایرانى الاصل، با نامزدش که عاشق جمع آوری Pez بود، مشغول خوردن شام بود که نامزدش از آنکه شریکى براى ایجاد یک کلکسیون Pez در سانفراسیسکو ندارد گله کرد.

“Pez یک نوع شیرینى است که معمولا در یک ظرف کوچک پلاستیکى به شکل عروسک قرار میگیرد و برای آنکه شیرینى از آن خارج شود باید سر عرسک را به پایین فشار داد.”

پیر امیدیار به او پیشنهاد کرد که از اینترنت براى پیدا کردن شریک تجارى استفاده کند.

بنابراین پیر امیدیار در وب سایت کوچک خود براى نامزدش بخشى را براى این موضوع آماده کرد و نام آن را Auction Web گذاشت. برنامه ای که او بر روى وب سایت شخصى خود ایجاد کرد، به کاربران امکان لیست کردن وسایل مختلف خود از جمله کلکسیون Pez، نامزد او را نیز می داد.

در مدتى کوتاه افراد بسیارى فروشنده و خریدار براى اقلام لیست شده بروى سایت پیدا شدند. به تدریج تعداد کاربران این سایت زیاد شدند و معاملات بسیارى از طریق آن صورت گرفت. سپس مهندس جوان با مشاهده این موضوع تصمیم گرفت سایتى مجزا براى این کار ایجاد کند و با نام eBay شروع به کار کرد.

ادامه مطلب
زندگینامه,امیدیار,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 13 آبان 1396 ساعت: 15:55