سرمایه هایی که هیچکس نمیتواند از ما برباید

ساخت وبلاگ
چکیده : سرمایه هایی که هیچکس نمیتواند از ما برباید لطفا به این مطلب رای دهید [رای ها : 8 امتیاز : 4.4] ... با عنوان : سرمایه هایی که هیچکس نمیتواند از ما برباید بخوانید :

سرمایه هایی که هیچکس نمیتواند از ما برباید


ایمان و اعتقاد,به سوی موفقیت,تغییر نگرش در زندگی
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.4]

همه ما سرمایه هایی داریم که هیچکس قادر نیست از ما برباید. ما مالکان مطلق این سرمایه ها هستیم. خوشبختانه، این سرمایه ها بسیار با ارزش هستند، امّا حیف که معمولاً از وجود آنها غافلیم و قدر آنها را نمیدانیم:

۱-یگانگی و منحصر به فرد بودن:
هر یک از ما موجودی کاملاً منحصر به فرد هستیم. اگر تمام جهان را بگردیم، نمیتوانیم حتی یک نفر مانند خود را بیابیم. حتی دوقلو های همسان با وجود اینکه از نظر جسمی با هم یکسان هستند، از نظر روحیّات و خصوصیّات اخلاقی و فردی با هم تفاوت دارند و یکی نیستند.

دست کم گرفتن وجود یگانه و منحصر به فرد بودن خود، یعنی خودکشی و تخریب شخصیّتمان. آگاهی و اهمیّت دادن به این خصوصیّت، نه تنها خودپسندی و غرور نیست، بلکه لازمهٔ خوشحالی، کامیابی و موفقیت است. مهم نیست که چه میکنیم و که هستیم. همین که بدانیم یگانه و منحصر به فردیم، برای خوشحال و راضی بودن ما کافیست. ما به هرگونه ای که هستیم شگفت‌ انگیز و جالبیم و این چیزی است که هیچکس نمیتواند از ما برباید.

۲-چه احساسی داریم به خودمان:

ادامه مطلب
نمیتواند,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 19 آذر 1396 ساعت: 19:59