زندگینامه مارک زاکربرگ – خالق سایت فیس بوک

ساخت وبلاگ
چکیده : زندگینامه مارک زاکربرگ – خالق سایت فیس بوک لطفا به این مطلب رای دهید [رای ها : 32 امتیاز : 4.3] ... با عنوان : زندگینامه مارک زاکربرگ – خالق سایت فیس بوک بخوانید :

فیس بوک

بیوگرافی مارک زاکربرگ,خالق سایت فیس بوک,زندگی نامه مارک زاکربرگ
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 32 امتیاز : 4.3]

  

بیوگرافی مارک زاکربرگ

در زندگی نامه مارک زاکربرگ این چنین آمده است که: مارک الیوت زاکربرگ در ۱۴ می سال ۱۹۸۴ در وایت پلینز نیویورک به دنیا آمد و در دابز فری، حومه ی نیویورک بزرگ شد. مارک دومین فرزند خانواده ی 6 نفری و تنها فرزند پسر تحصیلکرده ی این خانواده بود. پدر مارک، ادوارد زاکربرگ دندانپزشک و مادرش کارن زاکربرگ روانپزشک هستند. مارک و سه خواهر او با نام های آریل (Arielle)، رندی (Randi) و دونا (Donna) در دابز فری بزرگ شدند.

مارک زاکربرگ کیست؟

مارک از همان دوران ابتدایی به برنامه نویسی علاقمند شد و معتقد بود که دنیا به 2 دسته بین برنامه نویسان و کاربران تقسیم شده است. این طرز فکر برای زمانی بود که مارک زاکربرگ، پسری ده ساله بود و اولین کامپیوتر Quantex 486DX خود را خریده بود.

مارک زاکربرگ که در کودکی بسیار باهوش بود در 12 سالگی با استفاده از برنامه بیسیک آتاری یک برنامه پیام‌ رسانی بنام زوکنت درست کرد. مارک زاکربرگ همچنین در نوجوانی کدهای بازیهای رایانه ای برای دوستان خود می‌ نوشت.

مارک زاکربرگ در دوران دبیرستان در آکادمی معروف فیلیپس اکستر نیوهمپشایر یک پلتفرم اولیه پخش موسیقی ایجاد کرد که AOL و مایکروسافت به آن علاقمند شدند. مارک زاکربرگ که هنوز یک نوجوان بود پیشنهادات شغلی متعدد در شرکت‌ های معتبر را رد ‌کرد.

اما او فقط یک نابغه رایانه نبود. مارک زاکربرگ عاشق ادبیات باستانی روم و یونان از جمله اودیسه بود و به کاپیتان تیم شمشیربازی دبیرستان خود تبدیل شد.

ادامه مطلب
...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 24 دی 1396 ساعت: 13:57